Hazai pályán továbbra is veretlenek vagyunk

2018. December 17. 09:26

Nyíregyháza Blue Sharks - MEAFC Miskolc  75:52

Blue Sharks: Fazekas Cs. 9, Bus I. 6, Bazsó B. 12/6, K. Locke 2, Tóth G. 18.
Csere: Czinger Z., Oláh Z. 3/3, Czura A. 11/3, Mokánszki M. 9/3, Sitku M. 5/3.

A modern kosárlabdában egyre nagyobb jelentősége van a hárompontos-dobásoknak, ennek a „követelménynek” a Nyíregyháza Blue Sharks a legtöbb meccsen abszolút megfelel, kifejezett erőssége a triplázás. A MEAFC-Miskolc elleni mérkőzés nem támasztja alá az imént leírtakat, közel húsz percig bárki próbálkozhatott távolról, a gyűrű mindent kiköpött.

A Kék Cápák emiatt az első félidőben sokáig nem is tudtak nagy különbséget kidolgozni, illetve elsősorban Lippai Szabolcs révén több alkalommal is könnyedén szerzett kosarat a Miskolc.

Az addig békésen folydogáló meccs 15. percében mindenféle előzmény nélkül a vendégek egyik játékosa kiállítást érően lekönyökölte Mokánszki Mátét, ez azonban nem zavarta meg a MEAFC-ot, rövidesen négy pontra zárkózott. Ekkor a palánk alatt tarthatatlan Tóth Gergely vette kezébe az irányítást, a félidő utolsó pillanatában aztán Bazsó Brúnó bedobta a találkozó első hármasát, a nagyszünetre így már megnyugtatónak mondható előnyt építettek ki a hazaiak.

A második félidőre jobban összeállt a védekezés és támadásban is volt egy-két szép momentum, a nyíregyháziak felőrölték ellenfelüket, így ha nem is olyan lehengerlő játékkal, mint szerdán (101-53 a Békés ellen), összességében ezúttal is simán nyertek.

Siska János: Gratulálok a csapatomnak, hiszen ezen a héten már a harmadik mérkőzést játszottuk, illetve volt olyan játékos, akinek a negyedik mérkőzése volt. Kicsit látszott a csapaton a fáradtság, inkább mentálisan, mint fizikálisan. Néha akadozott a támadó játékunk, a védekezéssel meg vagyok elégedve, de az biztos, hogy a Veszprém ellen ez kevés lesz.